Op 15 juni zal er opnieuw een demonstratie zijn n,a.v. de vreselijke gebeurtenissen in en rond Gaza.
Op 18 mei trokken mensen massaal een Rode Lijn door Den Haag. Met ruim 100.000 eisten zij actie van het kabinet-Schoof om de genocide in Gaza te stoppen. De meerderheid werd zichtbaar, niemand kon om hen heen. Maar nog altijd blijft het stil.
Gaza kan niet wachten en Nederland heeft de plicht om alles te doen wat het kan om de genocide te stoppen.
Dus gaan zondag 15 juni opnieuw mensen de straat op. Met nóg meer?!Zij laten de politiek weten dat Nederland een land is dat staat voor het internationaal recht en voor medemenselijkheid.
Praktische info
Wanneer: zondag 15 juni
Waar: Den Haag
Wat neem je mee: rode kleding, water, zonnebrand, zonnebril, snacks en eventueel pet of hoed tegen de zon.
Nadere info volgt, meld je hier aan, dan word je op de hoogte gehouden.
War Resisters' International ('a global network of grassroots antimilitarist and pacifist groups, working together for a world without war') geeft de opsomming van Gene Sharp van wel 198 methoden van geweldloze actie.
Om je door te laten inspireren.
Al eerder maakten we melding van het boek van Erica Chenowith “Vredelievend verzet. Hoe een kleine minderheid de wereld kan veranderen”. Dat bevat een onderzoek naar talrijke geweldloze verzetsbewegingen, wereldwijd en in de loop der eeuwen, en wijst overduidelijk uit dat de kans op resultaat van deze bewegingen groter is dan die waarbij geweld wordt gebruikt. Een boeiend, zeer lezenswaardig boek.
Lees verderWekelijks protesteren ambtenaren voor de deur van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen het kabinetsbeleid inzake Gaza.
Vorige week deed Pieter Rambag daar zijn verhaal. Deelnemer aan de Global Sumud Flotilla, een zeiltocht van 80 schepen samen met 1000 anderen om humanitaire hulp te brengen naar de mensen in Gaza, om de illegale bezetting van Gaza door Israël te verbreken en om de Palestijnen een klein beetje hoop te bieden.
Uit de pers is duidelijk geworden hoe dat is afgelopen. De vloot werd voortijdig geenterd, honderden vreedzame vresactivisten werden gearresteerd en onder erbarmelijke omstandigheden in Israël vastgehouden.
Hoe was het om dat zelf mee te moeten maken? Een onthutsend relaas.
Lees of beluister het hier.
Lees verderIsraël werkt aan een grootschalige nieuwe nederzetting op de Westelijke Jordaanoever: het E1-project. De Westelijke Jordaanoever wordt hiermee in tweeën gedeeld, Palestijnse gemeenschappen verder gescheiden en een vreedzame toekomst in Palestina en Israël nog moeilijker. Israël kan binnenkort van start met de bouw. Dat mogen we niet laten gebeuren!
Nederland en de EU moeten stevige politieke en economische maatregelen instellen zodat Israël de plannen intrekt. Stop de uitbreiding van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
Lees verder13.00 uur Theater aan de Parade
14.00 uur vredesgroet delen bij het Provinciehuis
15.00 uur Terug naar de Parade, naar het jubileum 10 jaar Tapijt voor Vrede
Kom woensdag 24 juni om 18 uur naar het Spui voor het 90e vredesprotest!
Lees verder