Wij trekken opnieuw de rode lijn

Op 15 juni zal er opnieuw een demonstratie zijn n,a.v. de vreselijke gebeurtenissen in en rond Gaza.

Op 18 mei trokken mensen massaal een Rode Lijn door Den Haag. Met ruim 100.000 eisten zij actie van het kabinet-Schoof om de genocide in Gaza te stoppen. De meerderheid werd zichtbaar, niemand kon om hen heen. Maar nog altijd blijft het stil.

Gaza kan niet wachten en Nederland heeft de plicht om alles te doen wat het kan om de genocide te stoppen.

Dus gaan zondag 15 juni opnieuw mensen de straat op. Met nóg meer?!Zij laten de politiek weten dat Nederland een land is dat staat voor het internationaal recht en voor medemenselijkheid.

Praktische info

Wanneer: zondag 15 juni
Waar: Den Haag
Wat neem je mee: rode kleding, water, zonnebrand, zonnebril, snacks en eventueel pet of hoed tegen de zon.

Nadere info volgt, meld je hier aan, dan word je op de hoogte gehouden.

Nieuws

...beter dan een vreselijke oorlog?

In de media gaat het vaak over de grote steun van de Oekraïnse bevolking voor de oorlog. Dat staat echter haaks op berichten over de moeite om genoeg soldaten voor het leger van Oekraïne te rekruteren. Er klinken dan ook andere berichten uit Oekraïne over de voortzetting van de oorlog.

B.v. in dit artikel van Iulia Mendel, voormalig perschef van Zelensky.

Lees verder
3 jaar na 7 oktober...

Vanuit de kring van Standing Together bereikte ons naar aanleiding van het gedenken van de terreurdaad van 7 oktober 2023 dit getuigenis van vrede van Yonatan Zeigen, sociaal werker and vredesactivist.

"Mijn naam is Yonatan Zeigen, en op 7 oktober 2023 beleefde ik een bepalend moment dat mijn leven volledig heeft opgesplitst in een ‘voor’ en een ‘na’."

Lees verder
De rode lijn voorbij - geen geld voor genocide - 8 november

De vorige Rode Lijn demonstratie is inmiddels één jaar geleden. Ook de nieuwe Nederlandse regering doet te weinig tegen Israëls oorlogsmisdaden. Sterker nog, Nederland blijft Israël faciliteren en financieren. Dat moet stoppen. Daarom gaan we op 8 november met heel Nederland de straat op. We hebben een duidelijke boodschap: De Rode Lijn Voorbij – geen geld voor genocide.

Onze regering koopt nog steeds voor miljarden Israëlische wapens waardoor Nederland de Israëlische oorlogsmisdaden financiert. Nederlandse bedrijven blijven investeren in de illegale bezetting. Wij zijn zelfs een van de grootste Europese investeerders in Israël. Kortom: ons land is invloedrijk.

Samen laten we zien dat Nederland nee zegt. Nee tegen het faciliteren en financieren van genocide. Nee tegen bezetting en apartheid. Opnieuw en zo lang het nodig is.

Doe je mee?

Lees verder

Agenda

14 oktober 2026 Lezing Sanneke Brouwers ‘Geweld, gehoorzaamheid, geweten’

Dominicaanse Ontmoeting met legeraalmoezenier Sanneke Brouwers

Lees verder
24 oktober 2026 Stop de oorlog Amsterdam

Op de 24e van elke maand komen we om 18.00 samen op ’t Spui, op de Postzegelmarkt tegenover het Lieverdje, Amsterdam. De volgende actie is op zaterdag 24 oktober.

Lees verder